Bölgemizde Bulunan Valiliklere Gönderdiğimiz Yazı
28 Mart 2020 Cumartesi
5193 sayılı Optisyenlik Hakkındaki Kanun ve 18 Ocak 2004 tarihinde yayınlanan 28886 Optisyenlik Müesseseleri Hakkındaki Yönetmelik Hükümlerine göre Halk Sağlığı ile ilgili hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz bu hizmetin devamlılığı esas olmakla beraber mücbir sebeplerin ortaya çıkması durumunda gereken tedbirleri ve önlemleri sektör olarak almak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz.
Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan Covid 19 salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de halk sağlığı açısından da tehdit oluşturmuştur.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelge ile 65 yaş üstü vatandaşlarının sokağa çıkmaları yasaklanmış olup, sektörümüzde faaliyet gösteren Optisyenlik Müessese sahip ve çalışanlarından 65 yaş ve üstü olanlar bulunmaktadır. Kronik rahatsızlığı bulunmayan 65 yaş üstü Optisyen ve çalışanlarının iş yerlerine gitmeleri hususunda izin belgeleri düzenlenmesini, ileri safhada alınacak tedbirler arasında düşünülen sokağa çıkma yasağı uygulanması durumunda vatandaşlarımızın gözlük ile ilgili acil ihtiyaçlarını gidermesi amacıyla nöbetçi optisyenlik firması ve nöbetçi optik cam tedarikçi firma bulundurmak için gereken izinlerin verilmesi hususunda müsaadelerinizi arz ederiz.